sertifikalar

ASIN ÇİFTLİĞİ
TASARIM ÖDÜLLERİ


Hakkımızda

Asın Çiftliğine Hoşgeldiniz...

Asın Çiftligi'nin tarihi 1822 senesine dayanmakla beraber, 1927 yılından beri 85 yıldır Akarca Ailesi tarafından işletilmektedir. Büyük dedemiz Mehmet Ali Akarca tarafından bu topraklarda başlamış olan hikayeyi, artık ailemizin 4.kuşağına bırakmaya hazırlanıyoruz...

Asin Çiftliği, adını eski haritalarda hala "Asın Kurin" olarak gözüken bölgenin orjinal isminden almıştır. Çiftliğimiz denize sıfır ovasından, tepelik ve makilik alanlarına, hayvan meralarından, yaylalık alanlarına kadar çok değişik coğrafi özelliğe ve mikro-klimalara sahip geniş bir alana yayılmıştır.

Biz bu topraklarda 85 yıldır doğal yollarla üretim yapmış olsak da, Asın Çiftliği olarak başvurarak tüm gerekli şartları yerine getirerek , Organik Tarım Belgesi'ni aldık ve Türkiye'nin en büyük organik tarım işletmelerinden biri haline geldik. Ege Atasözümüzün dediği gibi "bağ kendinden, zeytin dededen olur" mantığı ile her sene bizden sonraki nesiller için binlerce yeni zeytin fidani dikiyoruz ve bize emanet edilmiş olan on binlerce zeytin ağacımıza da sevgiyle bakıyoruz.

Organik olmasının yanısıra çifliğin kendi eko sistemi içinde dönmesini önemsiyoruz.Tarım ve hayvancılığı kapsamlı ama doğaya saygılı bir şekilde yapıyoruz. Tarlalarımızda kendi küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarımızın gübrelerini kullanıyor, süt ve besi hayvanlarımızı kendi tarlalarımızda ektiğimiz yonca, arpa, mısır ve buğday ile besliyoruz. Çiftlik için çalışan ekiplerimize yardımcı olarak sayıları 1.000’e yaklaşan keçi ve koyunlarımız ile zeytinliklerimizin otlarını temizliyoruz. Onlardan elde ettiğimiz süt ile keçi peyniri yaparak yine Asın Çiftliği içinde yer alan MorEv adlı ufak restaurantımızda misafirlerimize ikram ediyoruz.

Doğa’dan aldığımızı, doğa’ya geri veriyoruz...

Bugüne kadar Asın Çiftliğin’nin ürünleri sizlerin sofralarına ülkemizin pekçok lider markanın adı altında ve hatta bazen de ithal gurme ürünler olarak ulaştı. Bundan sonra ise sizlere ASIN FARM markamız ile doğrudan ulaşamayı hedefliyoruz. Bizlere göstereceğiniz destek için şimdiden teşekkür ederiz.Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.